Valve, cinsel içerik denetimi için özür diledi!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
☕Grapher ツ
Süper Üye
Katılım
10 Ağu 2017
Mesajlar
620
Çözümler
2
Tepki puanı
171
Ödüller
6
6 HİZMET YILI
1526983831054.png


Dünyaca ünlü oyun platformu
Bağlantıları görmek için lütfen Giriş Yap
‘in sahibi Valve, 2017 yılında yayınladığı yeni kuralları ile adından sıkça söz ettirmişti. Bu sıkı kuralları uygulamaya başlayan şirket, geçtiğimiz hafta Steam‘de bulunan üç oyuna ceza kesti. Tartışmaları da beraberinde getiren bu durum için şirket geçtiğimiz gün özür diledi!


Geçtiğimiz hafta Steam üzerinden indirilebilir oyunlarında cinsellik içeren unsurlar bulunduğu için üç adet oyun yapım firması engellenmişti. HunieDev, LupieSoft ve Neko Works adlı bu oyun firmaları oyunlarında Steam kurallarını ihlal eden herhangi bir içerik bulunmadığını iddia ediyordu.

Valve, oyun yapımcılarından tek tek özür diledi!
Gelen tepkiler ve şirket yönetiminin yeniden değerlendirmesi sonucunda bu şirketlere bir özür yazısı yollandı. Her üç yapımcı da resmi Twitter adresleriüzerinden Valve firmasının kendilerinden özür dilediğini açıkladı.

1526983853290.png


Valve’nin yapım firmaları için denetim ve kontrol rehberi niteliğinde olan ve gerekli yaptırımları uyguladığı kurallar kitabının çok sıkı olduğu ifade ediliyordu. Cinsellik içermeyen oyunları bile ilk fırsatta Steam platformundan silebilenfirma, konunun hassasiyeti bakımından bu kırmızı çizgilere sahip olduğunu söylüyor. Ancak bu hassasiyeti iyi dengeleyemeyen şirket, oyun firmalarını mağdur edecek boyutlara varan yaptırımlar uyguluyor. Neyse ki hatalarının farkında olan firma özür dilemeyi de ihmal etmiyor.
 
Geri Gelen Biri
Ultra Üye
Katılım
27 Ara 2017
Mesajlar
1,548
Tepki puanı
272
Yaş
26
6 HİZMET YILI
Son pişmanlık fayda vermez
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst
  AdBlock Detected
Elbette, reklam engelleme yazılımı, reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin bazı yararlı ve önemli özelliklerini de engeller. Mümkün olan en iyi site deneyimi için lütfen bir dakikanızı ayırarak AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.