vb.net dll kullanımı yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Banlı Üye
Katılım
20 Ara 2015
Mesajlar
754
Tepki puanı
116
vb.net projeye dll ekleyip exeyi çalıştırdığımızda örneğin masaüstüne dllyi atmasını istiorum yapabilirmiyiz?
 
Seçkin Üye
Katılım
27 May 2018
Mesajlar
469
Tepki puanı
194
Ödüller
4
Yaş
24
vb.net Nedir Kopyalanmıştır

Visual Basic .NET, Visual Basic’in kapsamlı yeniden tasarım işleminden geçirilmiş halidir. Visual Basic .NET’i daha sağlam bir yapılandırılmış programlama dili haline getiren pek çok yeni özellik eklenmiştir. En büyük değişiklik, Visual Basic .NET’in artık yönetilen bir dil olmasıdır. Visual Basic .NET artık kendi yerel derleyicisine sahip değildir, ama önceki bölümde açıklanan common language runtime öğesine derlenmektedir. Visual Basic .NET’in, runtime ile çalışabilmesi ve yeni programlama modelini kullanabilmesi için kapsamlı değişiklikler yapılmıştır. Visual Basic .NET, daha yüksek nesne yönelimi düzeyine sahiptir ve önceki sürümlere oranla daha yüksek type safety düzeyi sunmaktadır. Bu değişiklikler sayesinde, Visual Basic 6.0 projelerini .NET Framework sistemine taşırken kodları yeniden yazmak yerine, basit bir bağlantı noktası kullanmak yeterli olacaktır. Yeni özelliklerden bazıları aşağıda sunulmaktadır.
Common Language Runtime Desteği
Visual Basic .NET common language runtime yaklaşımını temel almaktadır; COM-tabanlı bir Visual Basic .NET yoktur. Visual Basic 6.0 uygulamalarınızı Visual Basic.NET ortamına taşımak için küçük bir güncelleme çalışması yapabilir ve runtime kazançlarından yararlanabilirsiniz.
Nesne Yönelimli Tasarım
Dil açısından en çok istenen özellik eski bileşenlerin kullanılabilmesidir. .NET sayesinde, artık Visual Basic programcıları eski uygulamaları kullanabilecek ve yeni Inherits anahtar sözcüğü ile mevcut sınıfları alabilecek ve Overrides ile taban sınıfı işlevini silecektir. Eski öğeleri kullanma özelliği, yönetilen bir dille oluşturulan tüm sınıflarda çalışacaktır.

Kopyalanmış Kısaltılmış Düzenlenmiştir...

WhoCharless= Kerem Üner
 
Son düzenleme:
Griffin Premium
Katılım
3 Mar 2017
Mesajlar
1,378
Çözümler
1
Tepki puanı
995
Ödüller
10
Sosyal
Araştır kardeşim araştır google diye bir şey var
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst
  AdBlock Detected
Elbette, reklam engelleme yazılımı, reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin bazı yararlı ve önemli özelliklerini de engeller. Mümkün olan en iyi site deneyimi için lütfen bir dakikanızı ayırarak AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.