Veri Tabanı Güvenliği Yardım !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

The Murphy

Seçkin Üye
Beğeni Puanı
115
Öncelikle herkese merhabalar , Ben Kenwai

Arkadaşlar bir sorunum var c# dilinde acces veri tabanını kullanarak bir program yaptım. Ama malûm veri tabanı dosyası programın yanında olması lazım. Her ne kadar şifre koyabiliyor olsak da bunların şifreleri çok çabuk kurulabiliyormuş.
Bana dosyayı nasıl koruyacağını hakkında vereceğiniz tavsiyeleri bekliyorum. Teşekkürler

Shitric

Igиσяε ιѕ Blιѕѕ
Ultra Üye
Beğeni Puanı
347
Tam anlamıyla koruman için localde değil de uzak sunucuda çalışan bir veritabanı kullanmalısın (MariaDB vs.)
Yok kardeşim benim yapacağım program localde çalışacak diyorsan şöyle bi baQım

1- Access dosyasına temizinden bi şifre koy (alfa numerik olmayan karakterler dahil).
2- AES şifreleme algoritmasını kullanarak veritabanı dosyasını şifrele (bkz.
Lütfen, Giriş yap veya Kayıt ol içerikteki bağlantıyı görüntülemek için!
)
3- Şifreleme işlemini de yaptın diyelim, e senin program bunun veritabanı olduğunu nereden bilecek? Şöyle yapacaksın güzel kardeşim, önce temp veya programdata klasörleri gibi çoğu kullanıcının uğramadığı bir konumda gizli bir klasör oluşturacaksın ve şifresi çözülmüş halini de oraya kaydettirecek, programa da o yolu tanıtacaksın.
4- Her şeyi yaptın diyelim, e kıraker eleman dolu piyasada (bkz. @Rexy ). Programın kaynak kodlarına veyahut stringlerine ulaşabilen birisi rahat bir şekilde senin AES şifreni de bulur, access dosyasının salt halini de bulur.
5- Son olarak bi obfuscator çaktın mı lamerları uzak tutarsın diye tahmin ediyorum.

Kolay gelsin

The Murphy

Seçkin Üye
Beğeni Puanı
115
Tam anlamıyla koruman için localde değil de uzak sunucuda çalışan bir veritabanı kullanmalısın (MariaDB vs.)
Yok kardeşim benim yapacağım program localde çalışacak diyorsan şöyle bi baQım

1- Access dosyasına temizinden bi şifre koy (alfa numerik olmayan karakterler dahil).
2- AES şifreleme algoritmasını kullanarak veritabanı dosyasını şifrele (bkz.
Lütfen, Giriş yap veya Kayıt ol içerikteki bağlantıyı görüntülemek için!
)
3- Şifreleme işlemini de yaptın diyelim, e senin program bunun veritabanı olduğunu nereden bilecek? Şöyle yapacaksın güzel kardeşim, önce temp veya programdata klasörleri gibi çoğu kullanıcının uğramadığı bir konumda gizli bir klasör oluşturacaksın ve şifresi çözülmüş halini de oraya kaydettirecek, programa da o yolu tanıtacaksın.
4- Her şeyi yaptın diyelim, e kıraker eleman dolu piyasada (bkz. @Rexy ). Programın kaynak kodlarına veyahut stringlerine ulaşabilen birisi rahat bir şekilde senin AES şifreni de bulur, access dosyasının salt halini de bulur.
5- Son olarak bi obfuscator çaktın mı lamerları uzak tutarsın diye tahmin ediyorum.

Kolay gelsin
Çok teşekkür ederim gerçekten bana çok yardimci oldun :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt