Visual Basic Programı Nedir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Seçkin Üye
Katılım
27 May 2018
Mesajlar
469
Tepki puanı
194
Ödüller
4
Yaş
24
WhoCharless Yardımcı Olamadıysam Yorumlarda belirtiniz konu hakkında ince detaylı arama yapacağım

Visual Basic .NET, Visual Basic’in kapsamlı yeniden tasarım işleminden geçirilmiş halidir. Visual Basic .NET’i daha sağlam bir yapılandırılmış programlama dili haline getiren pek çok yeni özellik eklenmiştir. En büyük değişiklik, Visual Basic .NET’in artık yönetilen bir dil olmasıdır. Visual Basic .NET artık kendi yerel derleyicisine sahip değildir, ama önceki bölümde açıklanan common language runtime öğesine derlenmektedir. Visual Basic .NET’in, runtime ile çalışabilmesi ve yeni programlama modelini kullanabilmesi için kapsamlı değişiklikler yapılmıştır. Visual Basic .NET, daha yüksek nesne yönelimi düzeyine sahiptir ve önceki sürümlere oranla daha yüksek type safety düzeyi sunmaktadır. Bu değişiklikler sayesinde, Visual Basic 6.0 projelerini .NET Framework sistemine taşırken kodları yeniden yazmak yerine, basit bir bağlantı noktası kullanmak yeterli olacaktır. Yeni özelliklerden bazıları aşağıda sunulmaktadır.

Common Language Runtime Desteği

Visual Basic .NET common language runtime yaklaşımını temel almaktadır; com-tabanlı bir Visual Basic .NET yoktur. Visual Basic 6.0 uygulamalarınızı Visual Basic.NET ortamına taşımak için küçük bir güncelleme çalışması yapabilir ve runtime kazançlarından yararlanabilirsiniz.

Nesne Yönelimli Tasarım

Dil açısından en çok istenen özellik eski bileşenlerin kullanılabilmesidir. .NET sayesinde, artık Visual Basic programcıları eski uygulamaları kullanabilecek ve yeni Inherits anahtar sözcüğü ile mevcut sınıfları alabilecek ve Overrides ile taban sınıfı işlevini silecektir. Eski öğeleri kullanma özelliği, yönetilen bir dille oluşturulan tüm sınıflarda çalışacaktır.
 
Isse Kun
Emektar Üye
Katılım
15 May 2017
Mesajlar
4,801
Çözümler
5
Tepki puanı
2,086
Ödüller
12
Sosyal
Bilmeyen arkadaşlar için faydalı olabilecek bir konu teşekkürler
 
Uzman Üye
Katılım
19 Tem 2017
Mesajlar
296
Tepki puanı
89
Ödüller
6
Tüm programı kısaca özetlemek iyi olmuş, teşekkürler.
 
Herkesin menfaatince kankisin bu hayatta.
Süper Üye
Katılım
22 Ara 2017
Mesajlar
1,461
Çözümler
1
Tepki puanı
542
yararlı konu
 
Griffin Premium
Katılım
3 Mar 2017
Mesajlar
1,378
Çözümler
1
Tepki puanı
995
Ödüller
10
Sosyal
Bilgi için teşekkürler
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst
  AdBlock Detected
Elbette, reklam engelleme yazılımı, reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin bazı yararlı ve önemli özelliklerini de engeller. Mümkün olan en iyi site deneyimi için lütfen bir dakikanızı ayırarak AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.