Çalışıyor Windows 10 Başlangıç Ayarlarına Girmek (Windows Açılmadan)

maskelihileci

x86-x64 Assembly , Process Analysis
Kurucu
Beğeni Puanı
387
Evet arkadaşlar benim daha yeni yaşadığım sorun ve windowsa format atmak zorunda kaldım, Nedeni basit gelişmis başlangıç menüsü gelmiyor yani güvenli moda falan giremiyorum, Çünkü gelişmis başlangıç ayarına girmek için windows 10 açılmalı ve oradan ayarlar kurtarma menüsünden veya reset atarken shift tunşuna basmak gerekli bunların ikisindede windows açılmalı.

Peki ya windows açılmıyosa ?

İşte tamda size bunun çözümünü anlatacam.

RESİM 1 ;

ScreenHunter_1.jpg

1.Resimde gördüğünüz bilgisayarınız açılmazsa windowsun otomatik olarak bize sunduğu menü eğer windows size bu menüyü sunmuyosa, Bilgisayar açılırken F8 tunşuna basın ve yine bu menü gelmiyorsa o zaman tek çare windows format cd sini veya flash belleğini takıp bu bilgisayarı onarın diyerek bu menüye girmek başka çareniz yok

RESİM 2 ;

ScreenHunter_2.jpg

2.Resimde gördüğünüz gibi başlangıç ayarları yok, Burada şimdi yapmanız gereken " Komut istemine " tınklamak

RESİM 3;

ScreenHunter_3.jpg

3.Resimdeki gibi karşınıza cmd komut istemi açılıyor, Burada yazmanız gerekeni 4.resimde gösterelim

RESİM 4;
ScreenHunter_4.jpg

Kod:
bcdedit /set {globalsettings} advancedoptions true
4.Resimde yukardada vermiş olduğum kodu dikkatli şekilde bakın tek bi harf ve boşluk bile yanlış olmucak şekilde yazın yoksa, İşlem başarıyla tamamlanmaz bundan sonra bilgisayarınızı resetleyin ve karşınıza 5.resim çıkıyor

RESİM 5;

ScreenHunter_6.jpg

5.Resimde gördüğünüz gibi artık bundan sonrası size kalmış güvenli moda girebilirsiniz veya kurtarma ortamını başlatabilirsiniz hadi size kolay gelsin.

Ekli dosyalar

iCarly

Onaylı Üye
Beğeni Puanı
10
Eyw eline sağlık taze bilgi için baya yararlı oldu ;)

ryobi28

Onaylı Üye
Beğeni Puanı
7
Bende bu sorunu yaşıyordum teşekkürler çok yardımı oldu.

Üst Alt