Windows 10 Yüksek CPU Kullanımını EngellemeK

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Seçkin Üye
6 HİZMET YILI
Merhaba Bu Konuda Sizlere Windows 10 Bilgisayarlarınızda Yüksek CPU Kullanımını Engellemeyi Göstereceğim. Bu Yöntem Sadece Windows 10'un Getirmiş Olduğu Yüksek CPU'yu Engeller.

Herkes İyi Bilir ki Yeni Yeni Özelliklerle Geliştirilen Güncel İşletim Sistemleri Her Zaman Fazlaca CPU Kullanır. Bu Durumu Çeşitli Sistem Ayarlarıyla Düzeltmek Mümkündür. Bizde Bu Konuda Bunun Bir Örneğini Yapacağız.

Bu Göstereceğim Yöntem "REGEDİT" Kayıt Defteri Üzerinden Yapılıyor. "REGEDİT" Windows İşletim Sistemlerinin Bütün Ayarlarının Kaydedildiği Büyün Veritabanıdır. Burada Yapılan Değişiklikler Sistemi Etkilemektedir. Bundan Dolayı Yapılan Her Değişiklikte Dikkatli Olunması Gerekir ve Mümkünse Yedeği Alınmadan Yeni İşlem Yapılmamalıdır.

Hemen Konumuza Dönecek Olursak. "REGEDİT" Kayıt Defterini Açarak İşlemlerimize Başlayalım. "REGEDİT" Kayıt Defterini Açmak İçin BAŞLAT -> ARAMA Bölümüne "REGEDİT" Yazmanız Yeterli Olacaktır. Kayıt Defterini Açtıktan Sonra Sırasıyla Aşadaki Yolu İlerleyin.

TimeBroker'e Gelip Sağ Tarafta Bulunan Kayıt Anahtarlarından "START" Olanın Değerini "3" den "4" Yükseltin. Daha Sonra Sistemi Yeniden Başlatın

Not: runtime broker ve Antimalwear in yüksek bellek kullanımı disable etme komutudur. Dolayısıyla buda engelleyecektir diye Düşünüyorum Beyler :d

ds.PNG

Ekran Alıntısı1.PNG

Arkadaslar Spoiler eklemıstım ama Konuya Eklememıs Time Brokera Gımek Icın Bu yolu ızleyın.

"HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\TimeBroker"

Son düzenleme:
Üye
6 HİZMET YILI
Ya benim Pcde Fazla Cpu Kullanıyo Halanda Öyle Lütfen Yardım Ederseniz Sevinirim.

Banlı Üye
6 HİZMET YILI
yararlı oldu benim gibi windows 10 kulananlar için sayende dosya aktarımıyaperken cpu artmıyor fazla

Geri Gelen Biri
Ultra Üye
6 HİZMET YILI
TimeBroker'e Gelip Sağ Tarafta Bulunan Kayıt Anahtarlarından "START" Olanın Değerini "3" den "4" Yükseltin. Daha Sonra Sistemi Yeniden Başlatın
Şurayı biraz daha detaylı anlatır mısın ? yani timebroker nerede gibi ?

• Konuyu başlatan
  • Yasaklandı
Seçkin Üye
6 HİZMET YILI
Şurayı biraz daha detaylı anlatır mısın ? yani timebroker nerede gibi ?
Güncellendi.

Süper Üye
Ödüller
7
7 HİZMET YILI
teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
  AdBlock Detected
Elbette, reklam engelleme yazılımı, reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin bazı yararlı ve önemli özelliklerini de engeller. Mümkün olan en iyi site deneyimi için lütfen bir dakikanızı ayırarak AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.