• Üyelik paylaşımı yasaktır! Hesabınızı başkalarına vermeyin! Hesap paylaşımları yasaklama ile sonuçlanacaktır.

WordPress » Sitenizi Hızlandıracak Eklentiler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

CrawLTC

Ultra Üye
Katılım
2 Mar 2017
Mesajlar
597
Beğeni Puanı
37
Yaş
21
WordPress kullanıcıları için büyük bir sorun teşkil eden ve en önemli unsurlardan biri olan wordpress hız sorunu için bazı çözümler sunacağım. Bu hız sorununun birçok nedeni bulunmaktadır. En başta kullanılan eklentiler, kullandığınız tema ve tabi ki hosting ile de alakalı olabiliyor. Temanızda ve eklentilerinizde kullanılan css, javascript, resimler gibi unsurları optimize etmek siteniz için sağlıklı olacaktır. Hosting firmanız açısından sorununuz yok ise, gerekli eklentiler ile bu işi bir nebze de olsa çözümleyebiliriz. 

W3 Total Cache: En hafif ve işini profesyonelce yapan eklentilerden biridir. Sunucunuzu fazla yormayarak optimize işlemini basit bir şekilde halledebilirsiniz. Biraz karışık bir eklenti olsa da, Google’dan arama yaparak ayarlarına bakabilirsiniz.

W3 Total Cache eklentisini indirmek için: 
Lütfen, Giriş yap veya Kayıt ol içerikteki bağlantıyı görüntülemek için!


Gzippy: Biliyorsunuz ki arama motorları özellikle Google artık sitelerde hız kuralına çok dikkat ediyor. Bu eklenti sitenizde bulunan html kodlarının büyük bir kısmını sıkıştırarak optimize etmenizi sağlıyor. 

Gzippy eklentisini indirmek için: EKLENTININ YENI SURUMU CIKTIGI ICIN ONU EKLICEM

WP Super Cache: WordPress’in kendi eklentisidir. Sitenizde ki CPU kullanımını azaltır, sitenizi optimize eder ve sayfaların hızlı açılmasını sağlar.

WP Super Cache eklentisini indirmek için: 
Lütfen, Giriş yap veya Kayıt ol içerikteki bağlantıyı görüntülemek için!


WP Fastest Cache: Yapımcısı bir Türk’tür. Kullanımı çok kolaydır. Performans açısından da gerçekten gözle görülür bir artış sağlamaktadır.

WP Fastest Cache eklentisini indirmek için: 
Lütfen, Giriş yap veya Kayıt ol içerikteki bağlantıyı görüntülemek için!


 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...


Üst Alt