Yabancı dizi önerileri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
The Devil Is Back
Banlı Üye
Katılım
15 Ocak 2018
Mesajlar
550
Çözümler
1
Tepki puanı
486
6 HİZMET YILI
Merhaba arkadaşlar çok popüler olan ve sevilen dizileri size sunmayı düşündüm.

Önerilen Diziler
Game Of Thrones - (Devam Ediyor)

Bir demir taht için savaş başlıyor!
En iyi krallığı kurup, huzuru sağlamış olsan bile bu krallığı elinde nasıl tutabilirsin ?
Burada yanlış yapana yer yok, affetmek yok. Kuzey Krallığının hükümdarı Lord Ned Stark, uzun ve zorlu savaşlardan sonra anayurduna dönüp krallığını bütünlük içerisinde tutmayı başarmıştır. Kral Robert Baratheon ile yıllarca omuz omuza çarpışan ve Baratheon’un kral olmasını sağlayan Ned Stark’ın tek istediği kuzey sınırlarını koruyan krallığında ailesiyle ve halkıyla yaşamaktır.
Fakat suyun öte yanında kendi topraklarından ve krallığından kovulduğunu iddia eden Viserys Targaryen , kız kardeşi Daenerys’i barbar kavimlerin başı Han Drogo’ya vererek, güç birliği planları yapmaktadır. Tahtını büyük bir iştahla geri isteyen ama kraliyet oyunlarından habersiz olan Viserys’in planları Kral Baratheon’a ulaşır. Savaş alanında büyük cengaver olan ama ülke ve aile yönetiminde aynı başarıyı tutturamayan Baratheon’un tamamen güvenebileceği ve her yanlış hamlesini arkasından toplayacak yeni bir sağ kola ihtiyacı vardır. Kuzeyin Lordu Ned Stark bu görev için seçilen tek aday isimdir. Kış yaklaşıyor…
Hanedan entrikaları, kapılı kapılar ardında dönen oyunlar, birilerinin kuyusunu kazmak için düşmanın koynuna girmekten çekinmeyen kadınlar, kardeşler arası çekişmeler, dışlanmalar… Hepsi tek bir hedef için: Taht kavgası..


GameOfThrones.jpgThe 100 - (Devam Ediyor)
97 yıl önce yaşanan nükleer Armageddon dünyanın %80ini yok etmiştir. medeniyetler yıkılmış ve hayatta kalan 12 farklı ulustan 400 kişi dünyayı terk etmişler ve uzayda yaşamaya başlayıp 3 nesil yetiştirmişlerdir. Bu yıllarda insanların sayısı 4000e kadar ulaşmıştır. Nüfus kontrolü çok sıkıdır ve kesinlikle ölüm cezası uygulanmaktadır. Ama bir süre sonra kaynaklar tükenmeye başlar ve 12 grubumuz dünyaya yolculuk edip yaşam varmı diye gönderilirler. 100 mahkum seçilip dünyaya gönderilir. Yeryüzüne inerler herşey sıradan görünür ama bilmedikleri şey farklı ırklarında hayatta olduklarıdır. Artık yaşam mücadelesi ve hayatta kalma savaşı başlayacaktır.


The100.jpgThe Vampire Diaries - (2017 8 Sezon'da Final Yaptı)
17 yaşındaki elena ve erkek kardeşi 15 yaşında olan jeremy 4 ay kadar önce ailelerini trafik kazasında kaybetmişlerdir. Bu kaza sonrası bir şekilde hayatlarına devam etmek için çalışırlar. Elene çvresinde herzaman güzelliği ve başarısından söz ettiren birisidir. İki vampir kardeş olan Stefan ve Damon kasabaya gelince Elena ve Stefan birbirinden hoşlanmaya başlar. Dizimiz bu hikayeden çıkarak yüz küsür yaşında olan Stefan vampiri ve Elenanı ilişkisinden tutun tüm doğaüstü olaylara, cadılara ve hatta kurt adamlara kadar dizide birçok karakteri göreceksiniz.


TheVampireDiaries.jpgThe Originals - (Devam Ediyor)
Vampirlerin kökeni olan aile sonsuza kadar bir arada kalmak için birbirlerine söz verip yemin ederler. Ama nezaman trajik olay olsa hep güç savaşından dolayı aralarındaki bağ kopar. Kurt adam-vampir melezi olan köken vampir Klaus Mikaelson doğaüstü olayların kaynaşma noktası olarak bilinen New Orleans'ta kendisine karşı bir güç topluluğu oluşturulduğuna dair mesaj alır. Ailesinin yeniden kurulması için ona zamanında yardım edern Fransız mahallesindei Quarter'a gider. Klausun aklındaki sorular onu eskiden yetiştirip büyüttüğü ve evladım diye nitelendirdiği Marcel'e götürür. Klausun köken ve safkan vampir kardeşi Elijah ona yardım edip geri döndürmek için elinden geleni yapar ve peşinden gider. Sonrasında ortaya çıkan kurt kız Hayley'de geçmişiyl ilgili birçok gerçeğe ulaşır. Tabi bu sırada Sophie adında bir cadı'nın eline düşer. Marcel'in Klausu bir nedenden ötürü kışkırtmasıyla birlikte ortalık karışır.


TheOriginals.jpgPrison Break - (Devam Ediyor)
Yapı mühendisi olan Michael Scofield'ın abisi işlemediği bir suçtan dolayı idam cezasına çarptırılır. Abisi Lincoln Burrows nekadar suçsuz olsada idam edilecektir. Artık yasal yolların hepsini deneselerde işin içinden çıkamayınca artık bu duruma kendisi el atmak ister. Mükemmel bir kaçış planı hazırlayarak abisini kurtarmak için banka soyup onun yanına hapse göndeirlir. Planını burada uygulamaya başlar ama hesaba katmadığı şeyler olacakır. İçeride bulunan Ünlü mafya tetikçisinden çocuk tecavüzcüsüne kadar sağlam adamlar onun planını zora sokmak için engel olacaklardır.


PrisonBreak.jpgVikings - (Devam Ediyor)
Başlarda sıkıcı olarak görünen bir dizi olsada ilerleyen bölümlerde iyi bir aksiyona hazır olun. Michael Hirts'in kurguladığı dizimiz günümüzün en çok izlenen dizilerinden bitanesi. 2013 yılından bu yana harika oyuncu kadrosu ile bizleri ekrana kitlemeyi başardı. Bir vikings kavminin hikayesini sezonlara bölerek bizleer dizi olarak gösterim verdiler. İskandinavya'da yaşayan vikingler savaşçı ve ticareti çok sever. Birbirlerine bağlıdırlar ve bizleri 8. 11. yüzyıl zamanına götürecekler.


Vikings.jpg


Z Nation - (Devam Ediyor)
Bir zombi virüsünün yayılmasının ardından insan ırkı mahvolmuş durumdadır. 3 sene sonra bir grup insan bu virüse bağışıklığı olan tek insanı New York'tan kaliforniya'ya götürmek zorunda kalırlar. Tek kalan labaratuvar oradadır ve herkes onun kanını hevesle beklemektedir. İnsanların geleceği belirsizlik içindeylen bu yolculukta 3000km mesafede ölüm kalım savaşı başlayacaktır.


Z Nation.jpgSuperNatural - (Devam Ediyor)
Fantastik korku ve gerilim bir arada dizimizde anneleri çocukken doğaüstü bir varlık tarafından öldürülen kardeşlerin hikayesi. Bu ölümden sonra babaları onları avcı olarak yetiştirir, av ise annelerini öldüren doğaüstü varlık ve onun gibi olan tüm doğaüstü yaratıklardır. Dean babasına çok bağlıdır, sam ise tam tersi onlardan uzak durmak ister. Aradan birkaç yıl geçer Dean sam ile kız arkadaşının yaşadığı eve gider ve olaylar bundan sonra cereyan eder. Çünkü babaları kayıptır ve bir doğaüstü varlık onu kaçırmıştır.


SuperNatural.pngThe Flash - (Devam Ediyor)
Yayınlandığı ilk bölümden itibaren oldukça yüksek bir izlenme tirajı yakalayan dizi şuanda 3. sezon onayını dahi aldı. Dizimizde Central City hızlı kahramanı flash'ın hikayesi anlatılıyor, kahramanımız Barry Allen Central polis merkezinde adli tıp çalışanlarından birisidir, sürekli işe geç kalır çok yavaş hareket eder. Birgün parçacık hızlandırıcısı deneyi yapıldığı sırada işler ters gider ve patlama meydana gelir. Bu patlamadan sonra şehirde yaşayan insanlar birtakım süper güçler kazanır. Bunları kötü olarak kullananlarda olacaktır. Kahramanımız Barry'de bu patlamadan nasibini alır ve bakalım kahramanımız yeni güçleriyle şehirde doğaüstü insanlara karşı nasıl mücadele verecek.


TheFlash.jpgLegends of Tomorrow - (Devam Ediyor)
Kahramanlar yetmediğinde dünya efsanalere ihtiyaç duymakta. Geleceği gören Rip Hunter hem iyi hem kötü kahramanları bir araya getirerek sadece dünyayı değil tüm zamanları tehdit eden büyük bir tehlikeye karşı savaşacaktır.


Legends of Tomorrow.jpgSuperGirl - (Devam Ediyor)
Kara superman'in kuzenidir ve Krypton gezegenindeki felaketten sonra dünya'ya kaçar. Farklı kimliğe bürünür ve hayatını bu şekilde sürdürmek ister. 24 yaşına geldiğinde ise güçlerini kabul edecektir ve olması gerektiği gibi süper kahraman olacaktır. Dizi projesini yöneten ve destekleyenler Arrow ve The Flash dizilerinide destekleyip yönetmektedir.


tEsJdO.jpgLucifer - (Devam Ediyor)
Cehennem Lordu Lucifer Morningstar Los Angeles Polis Departmanı için suçluları yakalamaktadır. Ancak büyük bir sırrı vardır: Bu çekici adam, aslında yeryüzüne düşmüş bir melektir! Neil Gaiman tarafından yaratılan Lucifer, Sandman isimli serinin yardımcı karakterlerinden biriydi ve daha sonra kendi çizgi romanına kavuştu. Çizgi romanında, karakter Lux isimli bir barı işletiyor.


dOGHHc.jpgArrow - (Devam Ediyor)
Oliver Queen milyarder çocuğu ve oldukça çapkın birisidir. Birgün korkunç bir fırtınaya yakalanarak denizde tekneleri batar ve mucize eseri hayatta kalır. Yıllarca ona ulaşmaya çalışan insanlar olur ama öldüğü zannedilir. Oliver okyanusun ortasında tropik bir adada 5 yıl yaşam mücadelesi vererek bir şekilde geri dönmeyi başarır. Annesi ve kız kardeşi yanı sıra en samimi dostu olan Tommy'de onun adada çok kötü şeyler yaşadığının farkına varır. Oliver artık şehre döndüğü zaman kendisinin eski oliver olmadığının farkındadır ve artık babasının ona verdiği gizli bir defterde yazan kişilerin adını tek tek bulup şehri hayal kırıklığına uğratanlardan temizlemek içni Arrow'a dönüşecektir.


Uzv8oR.jpg
 
Princesha İme Me Je Ti
Seçkin Üye
Katılım
27 Şub 2018
Mesajlar
508
Çözümler
2
Tepki puanı
60
Ödüller
6
Yaş
27
6 HİZMET YILI
Efsane bir arşiv olmuş 1 2 tanesi hariç tam meyvesuyu+patlamış mısırlık diziler :) Bunlara ek olarak Narcos+Sleepy Hollow+ İron Fist dizilerinide öneririm :)
 
Ederinden fazla değer, Soytarıyı Kral eder :)
Süper Üye
Katılım
8 Tem 2016
Mesajlar
738
Çözümler
25
Tepki puanı
280
Ödüller
10
7 HİZMET YILI
Z nation adlı diziyi seyredeceğim teşşekürler.
 
Admin
Katılım
5 Ara 2017
Mesajlar
3,591
Çözümler
88
Tepki puanı
8,186
Ödüller
19
6 HİZMET YILI
Bazılarını izliyorum.Ama bunlarla birlikte ek olarak izlemem gereken diziler olması daha da güzel oldu.Teşekkürler
 
Are You Ready?
Onaylı Üye
Katılım
11 Nis 2018
Mesajlar
128
Tepki puanı
11
Ödüller
5
6 HİZMET YILI
shameless da güzel dizi tavsiye ederim çok sarıyor :)
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst
  AdBlock Detected
Elbette, reklam engelleme yazılımı, reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin bazı yararlı ve önemli özelliklerini de engeller. Mümkün olan en iyi site deneyimi için lütfen bir dakikanızı ayırarak AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.