Yazılım mühendislerine bir sorum var.

Bedi4141

Onaylı Üye
Beğeni Puanı
27
Öncelikle herkese merheba adım Bedirhan ve 11.sınıf öğrencisiyim 5.sınıftan beri aklımda hep bilgisayar alanında bir iş hayali var. Hobi olarak küçük kodlamalar yapıyorum youtubeden izlediklerim kadarıyla ve bu iş beni eğlendiriyor insanın sevdiği mesleği yaptığında başarılı olacağını düşünüyorum yani düşünüyordum. Ne yazıkki bugün bir bil müh ile konuştum bana iş imkanı çok az dedi forumlarda ise iş bulamayan bil ve yazılım mühendisleri var yani hayallediğim bu meslekte iş imkanı varmı o kadar iş imkanı yok diyen insanlara inanmalımıyım?
Kocaelide yaşıyorum Ve tabii koaceli üni sini düşünüyorum o üni hakkında bilginiz varmı insanlar genelde kötü diyorlar bil müh istiyorsan çok çok iyi uni kazanman lazım diyorlar düşünceleriniz nedir?

Ve lütfen realist cevap verin ciddi anlamda iş imkanı varmı yokmu
Okuduğunuz için teşekkür ederim yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:

23oguz75

Onaylı Üye
Beğeni Puanı
17
İş imkanı sana bağlı sen ne kadar iyiysen o kadar yükselir bu imkanlar eğer söylediklerine gelecek olursak haklılar eğer güzel yerlere gelmek istiyorsan iyi bir üniversitede iyi bir eğitim alman gerek.

Marvel-S

No System Safe
Onaylı Üye
Beğeni Puanı
108
Ben Şahsen Elektrik-Elektronik & Yazılımcıyım Ve İşimde Var Allahıma Bin Şükür. Allah Yazılımcıların Yar Ve Yardımcıları Olsun. Çok Kötü Bir Durum :(

oyundelisi123123

Onaylı Üye
Beğeni Puanı
67
O yazilim senin bilgine gore degisir simdiki zamanda tanidigim bilgisayar ve elektrik&eletronik isinde calisan arkadaslarim var adamlar 4 senelik üniversite okumus gelmis adama asgari ucret teklif ediyolar bu zamanda 7-8 bin lira olan muhendis maaslarini herkes ruyasinda goruyo adalet bu isin neresinde kaliyo birisi bana soylesin benim alanim makina yazilim konusu bizide ilgilendiriyor fakat bu isleri yapmak istoyorsan kendine inanip azimle kendini kanitlaman gerek simdiki bu devirde agzinla kus tutsan yinede yaranamiyosun millete

ALLAH herkesin yardımcısı olsun okumus yüksek lisans yapmış insana is vermiyolar o kadar tecrube sahibi olduk ki bu islerde parayi pulu gectim isin olsun yeterki diyo insanlarda ne yazikki bu duruma geldik

Son düzenleme:

Bedi4141

Onaylı Üye
Beğeni Puanı
27
O yazilim senin bilgine gore degisir simdiki zamanda tanidigim bilgisayar ve elektrik&eletronik isinde calisan arkadaslarim var adamlar 4 senelik üniversite okumus gelmis adama asgari ucret teklif ediyolar bu zamanda 7-8 bin lira olan muhendis maaslarini herkes ruyasinda goruyo adalet bu isin neresinde kaliyo birisi bana soylesin benim alanim makina yazilim konusu bizide ilgilendiriyor fakat bu isleri yapmak istoyorsan kendine inanip azimle kendini kanitlaman gerek simdiki bu devirde agzinla kus tutsan yinede yaranamiyosun millete

ALLAH herkesin yardımcısı olsun okumus yüksek lisans yapmış insana is vermiyolar o kadar tecrube sahibi olduk ki bu islerde parayi pulu gectim isin olsun yeterki diyo insanlarda ne yazikki bu duruma geldik
Sence siber güvenlik uzmanı alanında iş imkanı varmıdır ?

Üst Alt