Yeni ram aldım görüntü gelmiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

of nope king

Everything Will Be Beautiful
Editör
Arkadalar öncellikle merhaba yeni ram aldım interneten rami bugün taktığım zaman kasa açılıyor normal bi şekilde bip sesi felanda yok ama monitörün ışığı kırmızı olarak kalıyor no signal yazısıda gelmiyor sadece siyah ekranda kalıyor ve mouse ve klavyeyi de görmüyor pc bu durumda

aldığım ram

Bağlantıyı görüntüleme izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

ana kartım

Screenshot_1.png

Bendede aynısı olmuştu
Son Birleştirme:

Sorun ram yataklarına kaçan tozdan kaynaklı Saç kurutma makinası ile iyice ( 5 10 dk ) üflet ramleri tekrar tak sorun düzelir.
Son Birleştirme:

Ama temizlemesi zor olabiliyor biraz uğraştıracak yani iyice üflet sorun hallolur.
Son Birleştirme:

Ya da diğer slota takabilirsin

of nope king

Editör
Bendede aynısı olmuştu
Son Birleştirme:

Sorun ram yataklarına kaçan tozdan kaynaklı Saç kurutma makinası ile iyice ( 5 10 dk ) üflet ramleri tekrar tak sorun düzelir.
Son Birleştirme:

Ama temizlemesi zor olabiliyor biraz uğraştıracak yani iyice üflet sorun hallolur.
Son Birleştirme:

Ya da diğer slota takabilirsin
Malesef ondan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum çünkü eski ramler çalışıyor.

Ramin pimlerinde toz vb olabilir rami çıkartıp diğer slota takmayı yada tekrar takmayı deneyebilirsin
Son Birleştirme:

Ben genelde pc nin içini temizlediğimde toz kaçıyo ve 2 saat açılmıyo iyice üfleyince açılıyordu . Dahada düzelmezse ram de sıkıntı vardır kardeşim

CCygitpasacc

Life’s a game let’s make a high score
Onaylı Üye
BIOS pilini çıkartıp tekrar takabilirmisin ? Birde sadece kingston marka ram mi kullanıyorsun bilgisayarında ?
Son Birleştirme:

Kullandığın ramin BIOS taki ile uyumlu olması gerekir ve eski ramin kaç Mhz idi ?

of nope king

Editör
BIOS pilini çıkartıp tekrar takabilirmisin ? Birde sadece kingston marka ram mi kullanıyorsun bilgisayarında ?
Son Birleştirme:

Kullandığın ramin BIOS taki ile uyumlu olması gerekir ve eski ramin kaç Mhz idi ?
eski kullandığım ramlerin
1gb olanı samsung 1333 mhz
2gb olanı elixir 1333 mhz

bios pilini çıkarıp taktım olmadı

yerinde olsam ramın uçlarını silgiyle silerdim sonra ekran kartınında çıkartıp uçlarını silgiyle silerdim sonra pc açardım eğer açılmasa Bios pilini çıkar sonra tekrar aç bunları yap olmasa olmuyor ram ı iade et

of nope king

Editör
yerinde olsam ramın uçlarını silgiyle silerdim sonra ekran kartınında çıkartıp uçlarını silgiyle silerdim sonra pc açardım eğer açılmasa Bios pilini çıkar sonra tekrar aç bunları yap olmasa olmuyor ram ı iade et
hepsini denedim silgi ile de sildim bios pilinide çıkarıp taktım yarın iade edeceğim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt