Youtube Kanal Telif Hakkında Bilgi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

melihdelikan

Onaylı Üye
Beğeni Puanı
32
Merhaba arkadaşlar aranızda youtube kanalı olup içerik üretenleriniz var mı bilmiyorum fakat benim şöyle bir sorum var, bir tane bilgi kanalı açıp bilgilerle ilgili videolar hazırlayıp sunmak istiyorum ama bu videonun içeriğinde ki fotoğraflar ve kısa videolar veya müzikleri telifsiz biçimde nasıl temin edebilirim ve bunları yapanlar nasıl yapıyor gerçekten kaliteli bir stüdyo kurdum sayılır 1 - 2 eksiğim kaldı onlarda geliyor. Bana bu konuda yardımcı olabileceğiniz kaynak siteler veya içerikler varsa şimdiden teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Gaixin

Üye
Beğeni Puanı
1
Çok büyük kanallar bile sürekli telif yiyor. İşin zor.
Ama mesela bir videonun veya sesi orijinal uzunluğa bağlı olarak 20 sn falan kullanırsan telif olmuyor diye biliyorum.

melihdelikan

Onaylı Üye
Beğeni Puanı
32
Çok büyük kanallar bile sürekli telif yiyor. İşin zor.
Ama mesela bir videonun veya sesi orijinal uzunluğa bağlı olarak 20 sn falan kullanırsan telif olmuyor diye biliyorum.
evet bende öyle bilgiler ediniyorum ama bir netliğe ulaşmak istiyorum çünkü herşeyimi profesyonel olarak kurdum video edit olsun kaynak olsun herşeyde bilgim üst seviye ama kuralları net bilmem lazım

Yasso.

Another
Süper Üye
Beğeni Puanı
175
Müzik konusunda No copyright müzkiler kullanabilirsin
Ben de içerik üretiyorum, fotoğraflar büyük firmaların değilse telif durumu çok olmuyor
Ya da çoğu youtuber gibi o fotoğrafın videonun telif haklarını satın alabilirsin (çok pahalıya patlar :D)

melihdelikan

Onaylı Üye
Beğeni Puanı
32
Müzik konusunda No copyright müzkiler kullanabilirsin
Ben de içerik üretiyorum, fotoğraflar büyük firmaların değilse telif durumu çok olmuyor
Ya da çoğu youtuber gibi o fotoğrafın videonun telif haklarını satın alabilirsin (çok pahalıya patlar :D)
ya işte şimdi google resimlerde çıkan fotolara bakarsak çoğu telifli çıkıyor filtreleme yapınca da içeriğe uygunsuz foto çıkıyor e telif almakta bana saçma geliyor başlangıç bir kanal için . fotoğraflarda ne gibi oynama yapsak telif yemez acaba . birde dediğin müzik şeklini denedim aldım creative den bir video ve ses yinede telif yedi :D anlamadım şu youtubenin algoritmasını

LAMBYFear

|--- LAMBY[Fearless] ---| Çekiliş Platformu
Süper Üye
Beğeni Puanı
685
istediğin şeyin sonuna ncs ekleyebilirsin
veya istediğin şeyi internete yükleyenden izin iste

Yasso.

Another
Süper Üye
Beğeni Puanı
175
ya işte şimdi google resimlerde çıkan fotolara bakarsak çoğu telifli çıkıyor filtreleme yapınca da içeriğe uygunsuz foto çıkıyor e telif almakta bana saçma geliyor başlangıç bir kanal için . fotoğraflarda ne gibi oynama yapsak telif yemez acaba . birde dediğin müzik şeklini denedim aldım creative den bir video ve ses yinede telif yedi :D anlamadım şu youtubenin algoritmasını
Fotoğrafın rengiyle, contrast ayarlarıyla falan oynarsan yemiyor
Zaten videodan çok fazla kar etmezsen telifte atmıyorlar 10k izlenen videom teliflik bir durum varsa atmıyor 100 bin izlenen videoma telif atıyorlar bu şirketler de uyanık ha :D
Kanal olarak buradan kullanıyorum ben
Lütfen, Giriş yap veya Kayıt ol içerikteki bağlantıyı görüntülemek için!

melihdelikan

Onaylı Üye
Beğeni Puanı
32
istediğin şeyin sonuna ncs ekleyebilirsin
veya istediğin şeyi internete yükleyenden izin iste
nasıl yani örnek; araba resmi.ncs gibi mi?
bide mesela görseli google koyup aratınca bazılarının sahibi çıkmıyor veya buldum telif sahibini bu adam versede ben bunun adını açıklamaya koymak zorunda mıyım çok b*ktan kanunları var kendi kurallarında da detaylı yazmıyor

Yasso.

Another
Süper Üye
Beğeni Puanı
175
nasıl yani örnek; araba resmi.ncs gibi mi?
bide mesela görseli google koyup aratınca bazılarının sahibi çıkmıyor veya buldum telif sahibini bu adam versede ben bunun adını açıklamaya koymak zorunda mıyım çok b*ktan kanunları var kendi kurallarında da detaylı yazmıyor
Ncs = No Copyright sounds yani x görselini aramaya çalışırken ncs eklersen bulamazsın :D
Bu kadar kasma ya o kadar da telif atmıyorlar :D

melihdelikan

Onaylı Üye
Beğeni Puanı
32
Fotoğrafın rengiyle, contrast ayarlarıyla falan oynarsan yemiyor
Zaten videodan çok fazla kar etmezsen telifte atmıyorlar 10k izlenen videom teliflik bir durum varsa atmıyor 100 bin izlenen videoma telif atıyorlar bu şirketler de uyanık ha :D
Kanal olarak buradan kullanıyorum ben
Lütfen, Giriş yap veya Kayıt ol içerikteki bağlantıyı görüntülemek için!
inceledim güzelmişte zaten bilgi içerikli olduğu için müziği youtubenin kendi müzik arşivinden de düşünüyorum o sıkıntı değilde :) kullanacağım kısa videolar ve fotoğraflardan korkuyorum işte ne gibi oynama yapayım blur mosaic kattığım videolar bile telif yiyor fake hesap açtım onda denemeler yapıyomda sonunda kapandı kanal :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt