Algoritma Mantığı Nasıl Kazanırım?

CelooYT

Onaylı Üye
Beğeni Puanı
17
Arkadaşlar Python başlıyacam Algoritma nasıl öğrenirim ?

HileciBaba

Ben Senim Ve Sen Kendinden Kaçamazsın !
Onaylı Üye
Beğeni Puanı
8
Aslında Çok Kolay Bir Mantığı Var Sen Bir Algoritma Oluşturursun Mesela İsmi "X" Sen X in ne yapacağını söylersin Mesela X sen seçilen yazının rengini kırmızı yap dersin ve sen bir yazı yazarsın yazının kırmızı olması için şu şekilde mesela Hangi Dilde Yazdıysan O Şekilde X Algoritmasını Yerleştir"Deneme Yazısı" Ve Aaaaa Rengi Kırmızı Oldu. Bu Kadar Kolaydı Aslında Daha Fazla Örneklere Bakarak Daha Net De Kavrarsın Zaten Türkçe Örneklere Falan Bak.

SpeciaL.exe

GRAPHIC DESIGN
Süper Üye
Beğeni Puanı
224
Bende şuan üniversitede algoritma ve programlama dersi alıyorum ve tek kelime anlamadım.Destek almam gerekiyor c++ diğerlerine göre çok ağır geldi

tarAFSIZ

Onaylı Üye
Beğeni Puanı
56
Anlayamadım ne demek istediğini.
imzandaki gifi bulmak icin kendine bi komut veriyosun googleye yaziyosun algoritmada bu. kendine testlerde yapabilirsin kafanda taslak olusturup ne yapicaklarini sirayla yazarsin emrivaki yorumlucan misal bu deger ciktigi zaman şu döngü devreye girsin

Porferious

Forumun Emektarı
Onaylı Üye
Beğeni Puanı
123
Mantığı kavramak istiyorsan araştıracaksın. Bu işler yan gel yat yaparak olmuyor emek vererek çabalayarak oluyor. Youtube veya udemy işine yarayabilir.

Aporlorxl23

Aporlorxl23
Onaylı Üye
Beğeni Puanı
6
Bana Sorarsan Program Yazarak (Bildiklerinle) Pekiştirebilirsin.

Üst Alt