Assembly Mimarisi İşlem Kodları Mantıksal Açıklama

dogn01

Üye
Beğeni Puanı
12
Birkaç şey eksik onlarıda yazayım :D
JE (Jump Equal) -- Eşitse atlar ;

cmp eax,1
je 0042952
push eax

yukarıdaki örnekte eax değeri 1'e eşit ise direk 0042952 addresine gider değilse zaten bir alta yani push eax'a kayar.

JNE - JNZ (Jump Not Equal) -- Eşit değilse atlar ;

cmp eax,1
jne 0042952
push eax

yukarıdaki örnekte eax değeri 1'e eşit değil ise direk 0042952 addresine gider değilse zaten bir alta yani push eax'a kayar.

JMP (Jump) -- Koşulsuz direk atlar ;

cmp eax,1
jmp 0042952
push eax

son örnekte ise karşılaştırmaya bakılmaksızın direk atlar ve atladığı adresteki kaynaktan devam eder.

maskelihileci

Kurucu
Beğeni Puanı
360
Birkaç şey eksik onlarıda yazayım :D
JE (Jump Equal) -- Eşitse atlar ;

cmp eax,1
je 0042952
push eax

yukarıdaki örnekte eax değeri 1'e eşit ise direk 0042952 addresine gider değilse zaten bir alta yani push eax'a kayar.

JNE - JNZ (Jump Not Equal) -- Eşit değilse atlar ;

cmp eax,1
jne 0042952
push eax

yukarıdaki örnekte eax değeri 1'e eşit değil ise direk 0042952 addresine gider değilse zaten bir alta yani push eax'a kayar.

JMP (Jump) -- Koşulsuz direk atlar ;

cmp eax,1
jmp 0042952
push eax

son örnekte ise karşılaştırmaya bakılmaksızın direk atlar ve atladığı adresteki kaynaktan devam eder.

İyi yazmışın ben bunlar için ayrı konu düşünüyom çünkü bunların hangi bayraklar tarafından etkilenip işlem gördüğünüde belirtecem :D

maskelihileci

Kurucu
Beğeni Puanı
360
amına koydugum kaç yıl oldu türkçeyi öğrenemedin ne yapacaksın asm falan

Kusura bakma ya zamanında ensar diye bi çocuk var, annesini sikecem diye türkçe derslerini hep kaçırdım biliyonmu ?
Hiçte unutmuyorum kuşların bi yandan cik cik diye ötüşü, annesinin ahlaması ohlaması
O yüzden idare etmeye çalış , bişey kapmaya bak benden

Beğeni Puanı
0
Esenlikler Ve Merhabalar size bir sorum var da sorum Assembly Hakkında Assembly İle Oyunlara nasıl hack yapıp hile programlayabiliriz yardımcı olursanız sevinirim

SCRİPTT

Süper Üye
Beğeni Puanı
106
Kusura bakma ya zamanında ensar diye bi çocuk var, annesini sikecem diye türkçe derslerini hep kaçırdım biliyonmu ?
Hiçte unutmuyorum kuşların bi yandan cik cik diye ötüşü, annesinin ahlaması ohlaması
O yüzden idare etmeye çalış , bişey kapmaya bak benden
Adam susturmus bildigin konu icin tesekkürler asm önemli dil bypass ve gsme hacking icin ögrenmek lazim bi ara

Üst Alt