Steam, "Steam Aileleri" özelliğini duyurdu!

ɪᴛ ᴅᴏᴇsɴ'ᴛ ᴄᴏɴᴄᴇʀɴ ʏᴏᴜ ᴀᴛ ᴀʟʟ.
Moderator
Katılım
5 May 2022
Mesajlar
1,141
Çözümler
274
Tepki puanı
350
Ödüller
6
Sosyal
2 HİZMET YILI
Merhaba! Bugün Steam beta istemcisinde bulunan Steam Aileleri özelliğini duyurmaktan heyecan duyuyoruz.

Steam Aileleri, aile ile ilgili yeni ve mevcut özelliklerin bir koleksiyonudur. Steam Aile Paylaşımı ve Steam Aile Görünümü'nün yerini alan bu özellik, ailenizin hangi oyunlara erişebileceğini ve ne zaman oynayabileceğini aynı yerden kontrol etmenize olanak tanır.

Bir Steam Ailesi Oluşturmak
Başlamak için bir Steam Ailesi oluşturabilir ve ardından en fazla 5 aile üyesini davet edebilirsiniz. Ailenizi Steam istemcinizden, mobil cihazınızdan veya internet tarayıcınızdan yönetebilirsiniz.

Bir Steam ailesine katılan her üye aşağıdaki Steam özelliklerine erişim elde eder:

Aile Paylaşımı


Bir Steam Ailesine katıldığınızda, aile üyelerinizin paylaşılabilir tüm oyunlarına otomatik olarak erişim kazanırsınız ve onlar da sizin kütüphanenizdeki paylaşılabilir oyunlarınıza erişebilirler. Steam'e bir sonraki girişinizde bu yeni "aile kütüphanesi" sol sütunda oyun listesinin bir alt bölümü olarak görünecektir. Mevcut oyunlarınıza sahip olmaya devam edersiniz ve yeni bir oyun satın aldığınızda bu oyun koleksiyonunuzda görünür.
En iyi özellik ise, aile kütüphanenizdeki bir oyunu oynar iken kendi kayıtlı oyunlarınızı oluşturabilecek, kendi Steam başarımlarınızı kazanabilecek, atölye dosyalarına ve daha fazlasına erişebilecek olmanızdır.
Aile paylaşımı, çevrimiçi olarak başka bir oyun oynuyor olsalar bile diğer aile üyelerinin kitaplıklarındaki oyunları oynamanıza olanak tanır. Aile kütüphanenizde bir oyunun birden fazla kopyası varsa o oyunu ailenin birden fazla üyesi aynı anda oynayabilir.

Ebeveyn Kontrolleri

Steam Aileleri, ebeveynlerin, çocukların Steam'de hangi oyunları oynayabileceğine ve ne zaman oynayabileceğine dair sınırlar koymasına olanak tanıyan yeni ebeveyn kontrolleri içeriyor. Çocuklarınızın hangi oyunlara erişebileceğini kontrol edebilir ve aktivitelerini takip edebilirsiniz. Bu bilgilere, evde olmadığınızda mobil cihazınız da dahil olmak üzere Steam'e eriştiğiniz her yerden ulaşabilirsiniz.
Bir Steam ailesinin üyeleri bu iki rolden birine sahip olabilir: Yetişkin veya çocuk. Herhangi bir yetişkin aile üyesi davetleri yönetebilir ve hesap kısıtlamaları uygulayabilir. Çocuklar ebeveyn kontrollerine tabidir ve aileyi yönetme izinlerine sahip değildir.
Ebeveyn kontrolü özellikleriyle yetişkin üyeler:
1: Uygun oyunlara erişim izni verebilir.
2: Steam mağazası, topluluk veya arkadaş sohbetine erişimi kısıtlayabilir.
3: Saatlik ve günlük oyun süresi sınırlaması uygulayabilir.
4: Oyun süresi raporlarını görebilir.
5: Çocuk hesaplarından gelen ek oyun süresi veya özellik erişimi (geçici veya kalıcı) isteklerini onaylayabilir veya reddedebilir.
6: Parolasını kaybeden bir çocuğun hesabını kurtarabilir.

Çocuklardan Gelen Satın Alma Talepleri

Ebeveynlerin ortak (ve bazen zaman kaybına neden olan) bir görevinin, çocuklarına oyun satın almak olduğunu biliyoruz. Bu genellikle ebeveynlerin oyunları hediye olarak satın almasını veya çocuklarının kredi kartını kullanmasını izin vermesini gerektirir.
Bu süreci kolaylaştırmak için Steam aileleri, bir çocuk hesabının aile içindeki bir yetişkinden alışveriş sepeti için ödeme yapmasını isteyebileceği yeni bir ödeme seçeneği sunuyor. Yetişkin üye, satın alma işlemini mobil cihazından veya e-postasından onaylayabilir ve ödeme yapabilir. İşlem onaylandıktan sonra alışveriş sepetindeki tüm oyunlar çocuğun hesabına eklenir.

Steam Ailesi Betasına Katılmak:

Yeni Steam Aileleri özelliğini test etmek için Steam Ailesi betasına katılmanız gerekecek. Davet edeceğiniz tüm aile üyelerinin de beta sürümüne katılması gerekecek.

1:Steam çalışırken sol üstten Steam'e tıklayın ve ardından Ayarlar menüsünü Seçin.
2: Arayüz'ü seçin, ardından İstemci Beta Katılımı bölümündeki açılır menüyü seçin.
3: Açılır listeden "Steam Family Beta"yı seçin ve Tamam'a tıklayın. Bu noktada Steam'i yeniden başlatmanız istenecek.​
 
Uzman Üye
Katılım
26 Haz 2020
Mesajlar
156
Tepki puanı
11
Ödüller
3
3 HİZMET YILI
mesela benım hesapta hiçbirşey yok varsa bedava dagıtılan kötü oyunlar oynadıgım sadece cs 2 benım oynamak istediklerim ac valhalla gibi oyunlar böyle bir hesaqbı olan varsa bana burdan özelden yazabilir mi
 
Onaylı Üye
Katılım
15 Haz 2016
Mesajlar
52
Tepki puanı
0
Ödüller
7
Yaş
21
7 HİZMET YILI
arkla hikaye oyunları alırız artık ortak
 
Onaylı Üye
Katılım
1 Nis 2024
Mesajlar
50
Tepki puanı
2
Bu sistemi uzun süredir kullanıyordum yan hesaplarım ile birlikte. Fakat şimdi arkadaşlarım ile de kullanmaya başlayacağım. Uzun süredir hayalini kurduğum bir özellikti ama birkaç değişikliğe uğrayacağını düşünüyorum beta sonuçta. Aynı anda aynı oyunu online bir şekilde oynayamıyosunuz bu arada arkadaşlar.
 
Uzman Üye
Katılım
14 Kas 2023
Mesajlar
290
Tepki puanı
4
Yaş
24
Bundan büyük kazanç eksikliği yaşarlar o yüzden sanmıyorum yapacaklarını
 
Üst
  AdBlock Detected
Elbette, reklam engelleme yazılımı, reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin bazı yararlı ve önemli özelliklerini de engeller. Mümkün olan en iyi site deneyimi için lütfen bir dakikanızı ayırarak AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.