Ekran kartım yanmış mıdır ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M

mabel18tr

Konuyu başlatan
Onaylı Üye
Merhaba, Arkadaşlar

Bayadır film izlerken pc bir anda kendini kapatıyor du dünde film izlerken bi anda kapanıp tekrar açıldı, anakartın ekran kartından görüntü aldığımda herhangi bir sorun yok

ekran kartı sanırım yanık , veya geçen oyun oynarken herhangi bir zarar görmedi reset atmadı , fakat film açıp izleyince hemen kapatıyor 10 - 15 dakika izledikten sonra

dün akşam bende amd nin bi catalssyt control center uygulamasını yükleyip fan ayarını güçlendirmeyi denedim , güçlendirme yaparken bir anda görüntü kitlendi ve bilgisayar ekran kartını görmeeye başladı
acaba ekran kartım komple yandımı

L

Lammamspiess

O Oku Atma işte o Ok Zehirli
Onaylı Üye
bilgisiyarcıya götürüp kontrol ettir

0

06mertcan2011

Seçkin Üye
merhaba dostum deneme yanılma yoluyla bakman lazım eger ekran kartın çıkıyorsa çıkartıp denemenı tavsıye ederım ama calısmasa sürekli takılarak hareket eder drıverlerını bı kontrol et gorunuyormu ekran kartının ısmı

B

blackarg

Onaylı Üye
çıkartıp takmayı dene ama en sağlamı bi göster derim

J

JestY

SA
Onaylı Üye
Merhaba, Arkadaşlar

Bayadır film izlerken pc bir anda kendini kapatıyor du dünde film izlerken bi anda kapanıp tekrar açıldı, anakartın ekran kartından görüntü aldığımda herhangi bir sorun yok

ekran kartı sanırım yanık , veya geçen oyun oynarken herhangi bir zarar görmedi reset atmadı , fakat film açıp izleyince hemen kapatıyor 10 - 15 dakika izledikten sonra

dün akşam bende amd nin bi catalssyt control center uygulamasını yükleyip fan ayarını güçlendirmeyi denedim , güçlendirme yaparken bir anda görüntü kitlendi ve bilgisayar ekran kartını görmeeye başladı
acaba ekran kartım komple yandımı
Driverini ddu ile kaldırıp tekrar kur sorun driverle ilgiliyse çözülecektir.

R

relex2002

pokemen
Onaylı Üye
aga masaustune gel başlat tıkla aygıtlar yaz ekranbağdaştırıcısına tıkla orda ekran kartın gözükür etkisiz haldeyse yanmıştır iyi formlar.

Y

yusuf6363alkan

HARD
Seçkin Üye
Reis sana hemen söyliyeyim ne yapacağını kasanın çivilerini sök ve içini aç ramini çıkart ve allta çip olan yerini silgi ile sil geçer bende de öyle oldu ben öyle yaptım geçti :) kolay gelsin

B

By Legend crazy

☆☆Her oyun bir gün hileyi tadacaktır☆☆
Efsane Üye
dostum ekran kartın chipseti gitmiştir ben sana diyeyeyim
ekran kartın oyun ve filimlerde siyah ekran çıkıp göz kırpması yapıyorsa
ve mavi ekran kitlenmeleri birden oluyorsa anında mavi ekran verip direk reset atıyorsa
ya güç kaynağın ekran kartını beslemiyordur
yada ekran kartın chip setlerine zarar vermişsindir

bunun tek çözümü ekran kartını değiştirmek
arkadaşımın pcinde başıma geldi bu durum müzik dinlerken bile mavi ekran veriyor

üzülerek söylüyorum ekran kartını değiştirmek zorundasın

ekran kartın gt630 yada gt730 yada gt serisi bir ekran kartı ise güncellemeside olmadığı için
chipsetlerde sıkıntı çıkarıyor arkadaşım kaç defa gt serisi ekran kartı değiştirdi 0
hepsi tırt çıktı
❤ ❤ ❤

G

gfb52

Seçkin Üye
dostum sen götür bilgisayar tamircisine baksın buradan herkes tahmin yazmış uğraşma hiç

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...