• Üyelik paylaşımı yasaktır! Hesabınızı başkalarına vermeyin! Hesap paylaşımları yasaklama ile sonuçlanacaktır.

Hosting için hangi işletim sistemini seçmeliyim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

altaracan

Ivar the boneless
Seçkin Üye
Beğeni Puanı
59
Merhabalar, yakında açacağım film sitesi için hosting şirketinde bir işletim sistemi kurulumu yapmam isteniyor hangi işletim sistemini seçmeliyim? Alakasız yorumlar yapmayınız.

Debian 10 - Ubuntu 18.04 - Fedora 30 - Centos 7 - Alpine Linux 3.10

esmerhan60

Süper Üye
Beğeni Puanı
36
reıs kurdugun zaman sıtenın ısmını brdan paylasacanmıı nasıl fılm olucak

emral2001

Onaylı Üye
Beğeni Puanı
6
Ubuntu veya Fedora işine yarar bro (diğerlerini boşver) nerdeyse tüm yazılım programlarını destekliyor hosting ile ilgili

RinshiS

Alpine Linux 3.10 basit hızlı ve güvenli olması nedeniyle tercih edilebilir ayrıca sunucuda dosyaları sürekli sıkıştırıcağından çok fazla yer kaplamaz. Burada bizim verdiğimiz önerinden çok sizin bu konuyu iyice araştırıp isteklerinize göre hareket etmeniz önemli hosting de os olayı önemlidir iyi karar verin derim.

ugurarkn

Freelancer Grafik Tasarımcısı
Onaylı Üye
Beğeni Puanı
37
İşletim sistemi kurulumunu kullanacağın programlama diline göre seçmen gerekiyor. Örneğin ASP.NET ile yazılmış bir site için Linux işletim sistemi seçersen script'in çalışmayacaktır.

PHP İçin - Linux İşletim Sistemi
ASP.NET için - Windows işletim sistemi seçmelisin.

altaracan

Ivar the boneless
Seçkin Üye
Beğeni Puanı
59
İşletim sistemi kurulumunu kullanacağın programlama diline göre seçmen gerekiyor. Örneğin ASP.NET ile yazılmış bir site için Linux işletim sistemi seçersen script'in çalışmayacaktır.

PHP İçin - Linux İşletim Sistemi
ASP.NET için - Windows işletim sistemi seçmelisin.
Cevabın için teşekkürler, sitemde hazır wordpress teması kullanacağım ve yorumlardan edindiğim bilgiye göre bunu tema sahibine danışmak daha doğru olucak gibi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt