Laptop'a SSD

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
L

lookslash

Konuyu başlatan
Seçkin Üye
Laptopa ssd takılır mı takılırsa nasıl olur? Anakartın içine gömülü olan windowsu nasıl ona geçireceğim ve format atarken nasıl atacağım? Yardımcı olursanız sevinirim

M

myfriend33

Seçkin Üye
Ben i3 4. nesil laptobum vardı bayağı hdd bad sector vardı bayağı yavaştı chrome bile 20 saniyede açılıyordu. 120 GB ssd taktım windowsu içine kurdum windows 10 5-10 saniyede açılmaya başladı chrome'da 1 saniyede inanılmaz fark ediyor.

M

mmkr

Onaylı Üye
Öncelikle eğer bilgisayarında cd-rom yeri varsa ve kullanmıyorsan oraya ssd alıp takabilirsin youtube üzerinden çok videosu var ya da normal hdd yerine sdd takabilirsin. format atmadan önce başka bir diske verilerini yedekleyip usb üzerinden format atıp kulumunu sdd ye yapabilirsin

M

myfriend33

Seçkin Üye
Format konularında technopat recep baltaş ve recep güngör'ün youtube kanalında hazırladığı rufus ile format biçimi oluşturma videosuna göz atabilirsin reis. Kısaca yardım edeyim rufus programını indiriyorsun win 10 iso dosyası indiriyorsun iso dosyasını rufus ile biçimlendiriyorsun, biçimlendirme bittikten sonra pcyi yeniden başlatıyorsun f1-f3-f8 gibi tuşlara basıp boot menüsü açılıyor usbni seçiyosun windows 10 görüyor ve açılıyor oradan diskini seçip biçimlendiriyorsun ileri diyorsun kuruluyor. Hızlı anlattım detaylı anlatsam bayağı uzayacak kolay gelsin.

P

pufuf

Seçkin Üye
dostum benim ablamda aynı laptopun ssdli hali var benimkinden kat kat hızlı

M

myfriend33

Seçkin Üye
Technopat rehberi basittir istersen donanımhaber'den de yardım alabilirsin kanka

E

efecan1371

Cezalı Üye
Banlı Üye
Anlamıyorsan Zorlamana Gerek Yok Bir Bilgisayarcıdan Yardım İste Takabiliyorsanda Ssd Yi Cdroom Yerini Çıkartıp Takabilirsin.

• Like
Tepkiler: myfriend33
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...