The Witcher Oyununun Hikayesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Süper Üye
22 Haz 2022
1,149
93
369
Ödüller
2
Geralt'ın birincil endişesi canavarları avlamaktır ancak başını daha sık belaya sokan düşmanların planlarıdır. Geralt'ın dünyası kavgacı krallıklar ve büyücülerden oluşuyor. İnsanlar onu ve etkileyici becerilerini, eğitimini ve Witcher mutasyonlarını görevlerin yerine getirilmesi için bir araç olarak kullanmayı seviyor. Geralt'ın hikayesinin karmaşık olmasının nedeni de kaderdir. Kendisi de yetim kalan Geralt, kendisini iki olağanüstü kadına bağlayarak derme çatma bir aile kurmuştur: Ciri ve Yennefer. Eski kehanetler, sihir, ve eski kinler, hayatlarının tipik olmaktan uzak olmasını sağlıyor ve çoğu zaman ayrı kalmak zorunda kalıyorlar.


Hafızasını kaybetmiş Geralt

Screenshot_1.png


İlk oyunun başında, cesur kahramanımızla çamurda yüzüstü karşılaşıyoruz. Geralt ciddi bir amnezi vakası yaşıyor. Neyse ki onun için, eski evi Kaer Morhen'den cadı arkadaşları onu bulup dinlenmesi ve iyileşmesi için kaleye götürüyor. Kumral saçlı bir büyücü olan ve Geralt ile bir geçmişi bulunan Triss Merigold da orada.Kaer Morhen, kayıp anılarını geri getirmeye yardım edemeden saldırıya uğrar. Witcher'lar gelişmiş güçlerini, görme duyularını ve diğer duyularını gizemli, mutajenik iksirleri içeren hayatta kalan denemelerden alırlar. Salamandra olarak bilinen haydut çetesi, bu iksirler hakkında çok şey biliyor gibi görünen bir büyücü ve bir suikastçı tarafından yönetiliyor. Geralt kılıç sallama işini yapamadan onları yakalarlar ve bir portaldan kaçarlar. Geralt ve Triss, Temerya'nın başkenti Vizima'ya hafiyeliklerini almak için seyahat ederler ancak Vizima'nın pek de istenmeyen bir yer olduğu ortaya çıkar. Kral uzakta, Yanan Gül Tarikatı'nın, şehrin vatandaşlarını Scoia'tael olarak bilinen elf isyancılarından korumak için, elfler gibi insan olmayanları özgürce yargılamasına izin verir.


Emir mi yoksa Scoia'tael mi? - Witcher

Screenshot_2.png


Geralt, bir cehennem köpeği öldürerek şehre girmeyi başarır, ancak kısa süre sonra tutuklanır. Kanalizasyonda bir papağanı öldürerek özgürlüğünü kazanır. Sonunda Salamandra'yı aramakta özgürken, onların kötü şöhretli bir uyuşturucu tacirleri ağı olduğunu keşfeder. Örgütü dağıtmak için Geralt'ın politikacılar ve prenseslerle dirsek teması kurması gerekir. Hangi tarafı tercih edeceği konusunda bazı zor kararlar vermesi gerekiyor: Jacques de Aldersberg liderliğindeki Düzen veya Scoiatael. Jacques'in başından beri witcher iksirlerini biriktirdiği ortaya çıkar. Geleceğin bir kesitini görür: dünyayı yakalayan Beyaz Frost. İnsan ırkının hayatta kalmasını sağlamak için bir süper insan ordusu yaratmak için iksirleri kullanmayı planlamıştır. King Foltest geri döner ve Geralt'ı etkili bir şekilde Jacques'ın üzerine salar ve kayıp iksirlerin gizemini tamamlar. Geralt, kral tarafından ödüllendirilir ve ardından Foltest'in kıçını kurtarmak üzereyken başka bir cadı çıkagelir.


Kimse Geralt'ı takdir etmiyor - The Witcher 2: Assassins of Kings

Screenshot_3.png


Bir sonraki oyun, King Foltest'i öldürmekle suçlanan Geralt'ın hapishanede olmasıyla başlar. Ama bekleyin: Foltest'in kıçını kurtarmadı mı? Foltest'in, varisleri haline gelen çocuklarının kalesini kuşatırken Geralt'ı kendi koruması yaptığı ortaya çıktı. Ağabey Aryan La Valette buna pek hevesli değildi ve bu velayet savaşını oldukça kanlı yapan bir ejderha saldırısı da vardı.Foltest'in varislerini koruyan keşişin soluk soluğa olduğu görülüyordu. Bir cadı daha! Bu cadı, Foltest'e suikast düzenledi ve suçu Geralt'a bıraktı. Temerya gizli servisinin başı Vernon Roche, Geralt’ın masum olduğuna inanıyor. Flotsam şehrinde gerçek kral katilini bulabilmeleri için kaçmasına ve Triss ile yeniden bir araya gelmesine yardım eder. Flotsam karşılama vagonu, bu bölgelerde Scoia'tael'in lideri olan Iorveth ile hararetli bir karşılaşmayı içeriyor. Şehre vardığında, Geralt kıçını kurtarma işini yapar ve en iyi iki arkadaşı şair Dandelion ve cüce Zoltan'ı Flotsam iskelesinden kurtarır.


Kaçıran kral katili - The Witcher 2: Assassins of Kings

Screenshot_4.png


Canavarları öldürme işini yaptıktan ve büyücü Sile de Tansarville ile tanıştıktan sonra Geralt ve çete, Letho adlı kralı öldüren cadının daha önce kendisine yardım eden Scoia'tael'e ihanet etmeyi planladığını öğrenir. Ioverth, Geralt'a pek inanmaz, bu yüzden yakalanmış, Geralt'ı esir almış gibi yapar. Ioverth'in yakalandığını gören Letho, bir grup hükümdarı öldürür ve Scoia'tael'e karşı hiçbir sevgisi yoktur.Ayrıca Triss'i kaçırmayı planlar.Geralt, daha önce sevdiği bir bayanı hatırlıyor... Yennefer, Vahşi Av tarafından kaçırıldı... ama Geralt'ın kayıp anılar üzerinde duracak zamanı yok. Aedirn, Letho'nun yerel bir kral Vergen'i yerel kahramanların elinden almak istediği için ciddi bir gerilim altındaki başka bir şehir olan Triss'i aldığı yerdir. Burada bir tarafta Kaedwen Kralı Henslet ve diğer tarafta ejderha avcısı Vergen'li Saskia ile tanışıyoruz ve Geralt'ı tekrar taraf seçmeye bırakıyoruz. İki taraf arasındaki kavga bir laneti tetikler ve Saskia'nın arkadaşı ve büyücüsü Phillipa Eilhart'ı çağırır.


Asi ejderha - The Witcher 2: Assassins of Kings

Screenshot_5.png


Vergen tarafında, Saskia insan olmayanlar için çok önemli. Onu bir kahraman, değerli bir hükümdar olarak görüyorlar. Zehirlendiğinde Geralt, Triss'in tesadüfen sahip olduğu sihirli malzemeleri toplayarak onu kurtarmak zorundadır. Onu bulma yolunda Geralt, sürekli genişleyen Nilfgaard imparatorluğunun askerleri tarafından yakalanır. Koleksiyon bir heykelciğin içinde hapsolmuş Tris'leri var.Saskia iyileştikten sonra Kaedwen Vergen'i kuşatır. Ayrıca Saskia, Geralt'a ve yalnız Geralt'a kendisinin bir ejderha olduğunu açıklar.Bu eğlenceli gerçekle Vergen bağımsızlığını kazanır, ancak Saskia'nın köle olduğu ortaya çıkar. ejderhayı kraliyetler ve büyücüler arasındaki bir toplantıda koz olarak kullanmayı planlayan Phillipa tarafından zihin kontrolü yapılır. Loc Muinne'de Geralt zor bir kararla karşı karşıyadır: Saskia'yı kurtarmak için Phillipa'yı zindanlardan kurtarmak mı? Ya da Triss'i Nilfgaardlıların elinden kurtarmak mı? Kimi kurtardığına bakılmaksızın, güçlü kadınlardan oluşan bir tarikat olan Büyücüler Locası'nın Nilfgaard'ın yardımıyla Letho'yu kralları öldürmek için kullandığı ortaya çıkar.


Geralt: yargıç, jüri ve ejderha avcısı (ya da değil) - The Witcher 2: Assassins of Kings

Screenshot_6.png


Sile de Tansarville de bu işin içindeydi ve toplantıya saldırmak için Saskia'yı ejderha formunda kullanıyor. Geralt, Sile'yi kaçarken öldürebilir veya kurtarabilir ve Yennefer hakkında bazı değerli bilgiler elde edebilir. Ayrıca Saskia'yı kurtarmayı veya öldürmeyi de seçebilir. Geralt'ın oyundaki son büyük seçimi Letho'nun kaderini belirliyor: Onu öldürebilir ya da gitmesine izin verebilir. Letho ayrıca, Geralt'ın yıllar önce onu Vahşi Av'dan kurtarmak için kendini feda etmesinin ardından Yennefer'ın nasıl ilerlediğine dair bazı eğlenceli gerçekleri de açıklayacak...Oyun sona ererken, oyuncular seçimlerinin neye yol açtığına tanıklık ediyor: Tris'leri kurtarmadıysanız, insan olmayanlar ve büyü kullanıcıları katledilir. Bunu yaptıysanız, sihirli kullanıcılardan oluşan bir yönetim organı olan Conclave geri yüklenir. Ne olursa olsun, Geralt, arkadaşlarıyla birlikte Yennefer'i aramak için güneye doğru yola çıkar. Tüm kral katletmeleri ve büyülü maskaralıklarla bölgeyi başarılı bir şekilde istikrarsızlaştıran Nilfgaard istila eder.


Wild Hunt'a Hoş Geldiniz - The Witcher 3: Wild Hunt

Screenshot_7.png


The Witcher 3: The Wild Hunt'a hoş geldiniz. Geralt kendini her zamankinden daha iyi hatırlıyor ve kendi türünde bir aileyi arıyor: Nilfgaard imparatorunun kızı ve Geralt'ın eski muhafızı Yennefer ve Ciri. O ve Geralt'a bildiği her şeyi öğreten Vesemir, Yennefer'in kuyruğundaki Ak Bostan köyüne gider ve Nilfgaard'ın vermeye başladığı kanlı savaşlar başlar. Orada, Yennefer ortaya çıkmadan önce, diğer şeylerin yanı sıra bir griffin avlarlar. Yennefer, Geralt'ı Vizima'daki Nilfgaard İmparatoru Emhyr var Emreis'e getirmekle görevlendirilir. Oraya giderken, Wild Hunt'tan başkası tarafından saldırıya uğramazlar. Sanki biraz geçmişleri varmış gibi. Geralt'ın ayrıca Ciri'yi kızı olarak düşünen İmparator Emhyr ile bir geçmişi var gibi görünüyor ... çünkü o gerçekten onun kızı. O' Aynı zamanda Kadim Kan'dan, uzay ve zamanı manipüle etme gücüne sahip eski bir elf soyunun varisi. Kader ve benzeri işler. Geralt, kül rengi saçlı genç bir kadının bazı raporlarını takip ederek onu bulmakla görevlendirilir.


Kanlı Baron'un kanlı büyük görev listesi - The Witcher 3: Wild Hunt

Screenshot_8.png


Geralt'ın ilk aradığı yer, yerel savaş lordu Kanlı Baron'un yönettiği Velen'dir. Geralt'a Ciri hakkında herhangi bir bilgi vermeden önce Geralt, cadı işini yapmalı ve kaçak ailesini içeren bazı korkunç konularda Baron'a yardım etmelidir. Muhtemelen daha az iş gerektiren bir başka ipucu, Geralt'ı büyücü Keira Metz'e götürür. Geralt'a bir elf büyücünün Ciri ile tanışmakla ilgilendiğini (ve ona sihirli bir lamba borçlu olduğunu) söyler.Bu onları bazı yeraltı mağaralarına götürür, gerçek bir labirent sadece Ciri'nin veya başka birinin onu iyi tanıyan çözebilir. Ancak Ciri'yi arayan sadece onlar değil. Vahşi Av, Elder Blood'ın Çocuğu için avlanmakta ve bu, yaşamları için bir mücadeleye yol açmaktadır. Hayatta kalan Geralt ve Keira, Ciri'nin ne derisini ne de küle dönmüş saçını bulamıyorlar.


Yamyamlık ve cadı yakmaları, neler oluyor? - The Witcher 3: Wild Hunt

Screenshot_9.png


Geralt Bataklıkta Ciri'yi bulamıyor ama Kanlı Baron'un kayıp karısını buluyor. O oradayken Ciri'den bir parça koparmaya çalışan Kocakarılara bağlı.Çünkü Kocakarılar bile Vahşi Av'ın onun peşinde olduğunun farkındaydı. Kanlı Baron, ailesini bir araya getirir.Verdiği sözleri yerine getiren Baron, Geralt'a Ciri'nin onu en son gördüğünde Novigrad'a gittiğini söyler.Novigrad'da, Ebedi Ateş Kilisesi, büyücüleri küle dönüştürüyor. Suç yeraltında, Geralt'ın Ciri'nin Dandelion ile temas halinde olduğunu öğrenmesine yardımcı olan Triss Merigold ile yeniden bir araya gelir. Karahindiba bulmak, pek çok reddedilmiş sevgiliyle konuşmak demektir.


Ciri ve Yedi Cüceler - The Witcher 3: Wild Hunt

Screenshot_16.png


Ciri, Skellige'ye pek yumuşak bir şekilde inmedi, ancak Vahşi Av ada köyüne inmeden önce bir saunada kendini toparlayabildi. En son kurtarıcısı Uma adında çarpık bir yaratığı görmeden önce bir teknede çalındığı görüldü. Kanlı Baron tarafından bir kart oyununda kazanılan Uma, aslında Keira'nın tanıştığı elf büyücü Avallac'h'dı. Başından beri Ciri'ye yardım ediyordu, başka bir dünyada Vahşi Av'dan saklandığı zamanlarda ona akıl hocası olmuştu.Avallac'h, Geralt ve Yennefer'e Vahşi Av'ın Ciri'nin Yaşlı Kanının peşinde olduğunu söyler. Ciri'yi, Kaer Morhen'deki çete Vahşi Av'ın nihai saldırısına hazırlanırken Geralt'ın onu bulmaya gittiği Sis Adası'na saklar. Ciri, ölüm gibi bir uykuda, yedi cücenin himayesi altında çıkıyor.


Yeniden birleşti ve sonra parçalara ayrıldı - The Witcher 3: Wild Hunt

Screenshot_11.png


Yeniden tanışan Ciri, Vahşi Av'ın gücü için onu takip ettiğini açıklar: Beyaz Frost dünyalarını ele geçirdi, bu yüzden kıtanın daha sıcak dünyasına taşınmak istiyorlar. Devralmak için bir ordu gerekir ve Wild Hunt'ın ordularını taşımak için Ciri'nin dünyalar arasında hareket etme gücüne ihtiyaç vardır. Yıllarca koştuktan sonra, Ciri güvende olduğunu düşündü ... Geralt ve Yennefer'ın evine gitmek istedi.Kaer Morhen'e döndükten sonra, birkaç kucaklaşmanın ardından Wild Hunt saldırır. Ciri'yi korurken Vesemir öldürülür. Herkes hem Geralt'a hem de Ciri'ye akıl hocası olan yaşlı Witcher'ın yasını tutar ve bir sonraki adımda ne yapacaklarına onun ateşi üzerinden karar verirler. Büyücüler Locası'nın yenilenmiş gücünü kullanarak, Güneştaşı adlı efsanevi bir elfish eseri kullanarak Vahşi Avın kralını çekmeyi planlarlar. Bir kez çağrıldı, herkes Vahşi Avın filosuna girmek ister. Lodge, Ciri, Geralt ve Nilgaard filosunun ortak gücü, Wild Hunt'ın diğer dünyadaki savaşçılarıyla savaşır.


Geralt ve 36 farklı son - The Witcher 3: Wild Hunt

Screenshot_12.png


Geralt, Vahşi Avın Kralı Eredin'i yener, ancak bu gerçek tehdidi durdurmaya yetmez. Beyaz Frost. Bu şey sayısız dünyanın yok edilmesidir ve Ciri, Kadim Kandan Bir Çocuk olarak bunu durdurmanın kendi sorumluluğunda olduğunu düşünür. Onun bir portala girişini izleyen Geralt, Ciri'yi tekrar göreceğini ummaktan başka bir şey yapmaz. Bundan sonra hazır olun oyunun bitebileceği 36 farklı yol var.Birinde Ciri, kendisinin ve Geralt'ın witcher maceraları yaşayabilmesi için ölümünü taklit eder. Bir diğerinde, babasının ardından Nilfgaard tahtına çıkarak en iyi şeyi yapabileceğine karar verir. Ciri, Frost tarafından alt edilirse, Geralt onun peşine düşer.


Hearts of Stone'daki bir başka peri masalı - The Witcher 3: Hearts of Stone ve Blood and Wine

Screenshot_13.png


The Witcher 3: Wild Hunt'ın sonunda Geralt'ın kaderi ne olursa olsun, witcher için hala birkaç macera var. Hearts of Stone genişletmesinde, Geralt yanlışlıkla bir kurbağa prensi, canavarca bir kurbağa şeklini almaya lanetlenmiş bir prensi öldürür. Duygularını ölümsüzlükle takas eden taş kalpli bir adam tarafından kurulduğu ortaya çıkar. Geralt, imkansız görünen üç dileği yerine getirmekle görevlendirilir. Ama öğrendiğimiz kadarıyla Geralt için imkansız olan hiçbir şey yok.İkinci DLC, Blood and Wine'da Geralt, şarabın su gibi aktığı Nilfgaard'daki pastoral Toussaint diyarına gider. Ancak orada da kan akıyor. Şövalyeler son derece garip koşullar altında öldürülüyor ve bu nedenle Düşes Anna Henrietta, araştırmak için Geralt'ı görevlendiriyor. Geralt, şövalyelerin, Toussaint'in tüm şövalyelerinin yemin ettiği beş şövalye erdemini yansıtan şekillerde öldürüldüğü sonucuna varır. Geralt bir sonraki kurbanı kurtaramadan önce Canavar'ı keşfeder.


Eski arkadaşlar ve kinler: Toussaints'in eski günahları - The Witcher 3: Blood and Wine

Screenshot_14.png


Vampir türünden eski bir arkadaş olan Regis, Geralt'a Canavar'ın aslında onun arkadaşı Dettlaff olduğunu söyler. Regis ve Geralt birlikte, Dettlaff'ın şövalyeleri öldürmesi için şantaj yapıldığını keşfeder; insan sevgilisi kaçırılır. Kayıp kadını bulmaya çalışırken, Düşes'in uzun süredir sürgünde olan kız kardeşi Syanna'nın sinsi sinsi olabileceğine dair kanıtlar ortaya çıkar.Dettlaff'ın leydi aşkı ve Syanna aynı kişidir, kendi adam kaçırma sahtekarlığını yapmıştır. Bu, Dettlaff'ın atmayan kalbini kırar. Önümüzdeki birkaç gün içinde hain sevgilisiyle konuşamazsa, başkent Toussaint'i yok edeceğine yemin eder. Geralt, o kötü şöhretli seçeneklerden biri ile baş başa kalır. Syanna'yı hapishaneden kurtarabilir, böylece aşıklar bunu çözebilir ya da Görünmeyen Yaşlı'yı bulabilir. Dettlaff'ı zaman aşımına uğratacak kadar güçlü bir vampirdir. Birdenbire Toussaint, etrafta koşuşturan tüm bu vampirlerle bir cennet gibi görünmüyor.


Şarap içmek veya dökülen kanı temizlemek - The Witcher 3: Blood and Wine

Screenshot_15.png


Syanna, Geralt'a sürgünü sırasında öldürülen şövalyelerin onu taciz ettiğini açıkladığı sarayda bir masal kitabında kapana kısılmış olarak bulunabilir. Onun için bir kurdele almak, Syanna'yı kurtaran ama Dettlaff'ı mahveden sonu tetikleyecektir. Bu korkunç savaştan sonra Geralt, Syanna'nın gazabının beşinci ve son amaçlanan kurbanını keşfedebilir: kız kardeşi Henrietta. Bu keşif iki sondan birine yol açacaktır: Syanna Henrietta'yı bıçaklayıp sırayla ölüyor ya da kız kardeşler birbirlerini affediyor. Diğer iki son neredeyse herkesin öldüğünü görüyor: Görünmeyen Yaşlı tarafından çağrılan Dettlaff, Geralt ve Regis tarafından öldürülür ve böylece Syanna intikamını almaya devam eder. Kurdeleyi masal kitabından alamamak, Syanna'nın ölümüne ve Geralt'ın onu kurtaramadığı için hapse girmesine yol açacaktır. Bununla birlikte Ciri, Triss, Yennefer veya Dandelion, Toussaint'te bir iki içki içmek için uğrayabilir.
 
Son düzenleme:
Sen benim geceme ışık yayan yıldız gibisin
Süper Üye
21 May 2022
613
2
112
24
oyununu hiç oynamadım bu hikayeyi okuduktan sonra alacağım Ellerine sağlık kardeşim senin inşallah böyle paylaşımlar yapmaya devam edersen
 
Süper Üye
22 May 2017
655
87
Ödüller
5
23
TR
witcher oyununu severim hikayesi oldugunu bilmiyordum ögrenmis oldum
 
Cezalı Üye
Banlı Üye
3 Ağu 2021
544
37
Ödüller
1
Kaçıran kral katili hikayesini beğendim paylaşım için teşekkürler
 
Ultra Üye
21 Eyl 2019
1,632
12
240
Ödüller
4
the witcher 3 bence en iyi oyunu ve hikayenin en iyi kısmı
 
Süper Üye
29 Ağu 2017
636
3
63
Ödüller
5
19
enis kirazoğlunun arkasından gidip keyif ala ala bitirdiğim oyun saatlerimi gömdüm.
 
Onaylı Üye
27 Eyl 2020
68
8
Ödüller
2
24
Bu oyunu hiç sıkımadan chill chill bitirmiştim hikayeside sarıyor şimdi bildiğim kadar the withcher 3 reworked çalışması olacak onu sabırsızlıkla bekliyorum
 
no more pain
Seçkin Üye
7 Nis 2020
328
1
21
Ödüller
2
3. seri benim için başyapıt olsa da tamamiyle harika bir oyun
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst
  AdBlock Detected
Elbette, reklam engelleme yazılımı, reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin bazı yararlı ve önemli özelliklerini de engeller. Mümkün olan en iyi site deneyimi için lütfen bir dakikanızı ayırarak AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.